Informace pro OSVČ - podání přehledu o příjmech a vydání a odpuštění záloh

30, Březen 2020

Podání přehledu o příjmech a vydání za rok 2019 a odpuštění sociálního pojištění, přerušení nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti a evidence na Úřadu práce ČR

Číst více,...

Jak komunikovat s Úřadem práce v době nouzového stavu

30, Březen 2020

Příjemcům dávek a novým žadatelům o dávky v době nouzového stavu a omezujících opatření se doporučuje komunikovat s Úřadem práce ČR „na dálku“.

Číst více,...

ANTIVIRUS - podpora zaměstnanosti

30, Březen 2020

Ve čtvrtek 19. 3. 2020 vláda schválila návrh program ochrany zaměstnanosti Antivirus. Má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.

Číst více,...

Ošetřovné na děti

30, Březen 2020

Stát bude vyplácet ošetřovné za celou dobu uzavření škol kvůli koronavirové krizi, a to rodičům dětí do 13 let (posledním dnem, kdy může vzniknout nárok, je předcházející den před 13. narozeninami), kteří s potomky zůstali doma. Rodič dostane 60% redukovaného vyměřovacího základů a to i zpětně. Stejně tak ho dostanou i lidé, kteří z důvodu uzavření zařízení některých sociálních služeb (denní stacionáře apod.) pečují o staršího hendikepovaného, který s nimi žije ve společné domácnosti. Dva pečující se nyní můžou o péči střídat dle potřeby vícekrát a neomezeně. Znamená to, že např. oba rodiče se můžou střídat v tom, kdo bude chodit do práce a kdo zůstane doma s dětmi nebo hendikepovaným.

Číst více,...

Podpora podnikání na Královédvorsku

12, Únor 2020

Díky navýšené finanční částce, kterou jsme pro Vás získali, můžeme podpořit další podnikatelské subjekty.

Číst více,...

MAPujeme únor 2020

7, Únor 2020

Nové číslo MApujeme vyšlo začátkem února 2020.

Číst více,...

268 článků