Zahájena mimořádná výzva k předkládání návrhů COVID-19: 600 000 EUR na projekty v oblasti zdravotnictví, vzdělávání a MSME

3, Duben 2020

S cílem poskytnout cílenou reakci na globální ohnisko způsobené COVID-19 je CEI ráda, že zahajuje mimořádnou výzvu k předkládání návrhů do roku 2020 . Účelem této výzvy je rychlé řešení specifických potřeb komunit v členských státech SEI.

Číst více,...

Potřebujete nebo chcete pomoci?

30, Březen 2020

Portál chcipomoct.cz, který působí v rámci celé České Republiky sdružuje dobrovolníky i požadavky na pomoc zejména v těchto oblastech:

Číst více,...

Aplikace pro seniory

30, Březen 2020

Máte rodiče, o které se přes týden nemá kdo postarat? Žijí vaši prarodiče mimo zaběhnutý systém sociálních služeb? Nemáte v těchto dnech čas být vašim starším příbuzným tak nablízku, jak by bylo třeba? Pak jim, prosím, nainstalujte tuto aplikaci, zaregistrujte je a naučte je ji používat. Zabere to tak 15 minut a službu to udělá velikou.

Číst více,...

COVID II - záruční program pro živnostníky, malé a střední podnikatele

30, Březen 2020

Záruční program COVID II usnadňuje přístup živnostníkům, malým a středním podnikatelům k provoznímu financování. Je určen pro ty, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření. Program je financován ze strukturálních fondů EU v rámci OPPIK.

Číst více,...

Informace pro OSVČ - podání přehledu o příjmech a vydání a odpuštění záloh

30, Březen 2020

Podání přehledu o příjmech a vydání za rok 2019 a odpuštění sociálního pojištění, přerušení nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti a evidence na Úřadu práce ČR

Číst více,...

Jak komunikovat s Úřadem práce v době nouzového stavu

30, Březen 2020

Příjemcům dávek a novým žadatelům o dávky v době nouzového stavu a omezujících opatření se doporučuje komunikovat s Úřadem práce ČR „na dálku“.

Číst více,...

266 článků