Den spolků nabídl pestrou paletu volnočasových aktivit na Královédvorsku

„Možnost zapojit se aktivně do celé akce měly všechny spolky působící na Královédvorsku. Jednotliví zástupci byli osloveni s nabídkou účasti prostřednictvím e-mailu. Výzva k zapojení byla zveřejněna také v Novinách královédvorské radnice.  Primárně toho využili všichni, kteří se zúčastnili prvního ročníku již v loňském roce,“ uvedla Lenka Křížová, ředitelka kanceláře MAS Královédvorsko.

Na více než dvou desítkách stanovišť tak svou činnost představily DDM Jednička, Mateřské centrum Žirafa, Loutkářský spolek Klíček, Junák – český skaut, sport zastupovali královédvorští volejbalisté, házenkáři, softballisté, tenisté, fotbalisté, členové Cyklokroužku, gymnasté z SK MG Grácia, skokané na trampolíně z TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem, dále zástupci TJ Sokol Lipnice, Sokolu Vítězná, nechyběli ani hasiči z SDH Dubenec nebo SDH Choustníkovo Hradiště, taneční skupiny Angeles Dance Group a TS Attitude, Klub Natura, Nízkoprahové zařízení Střelka, spolek Návraty 2017, Spolek pro Dvorek, šermíři z Legendy Aurea či záchranáři z Rescue Stopaři.

Zájemci tak měli možnost získat informace o činnosti spolků, zhlédnout praktickou ukázku či se přímo zapojit. Nechyběl ani doprovodný program.

„Lidem, kteří se věnují spolkové činnosti a organizaci volnočasových aktivit pro děti i dospělé, patří veliké poděkování, protože se této činnosti většinou věnují ve svém volnu a stojí je to hodně času a energie,“ podotkla královédvorská místostarostka Alexandra Jiřičková a dodala. „Již dříve se ve městě konal Den spolků, na tuto tradici jsme tak nyní navázali projektem Místních akčních plánů vzdělávání, který pro náš správní obvod realizuje MAS Královédvorsko. Jsem ráda, že se přihlásilo velké množství spolků, a díky tomu, že nám letos přálo počasí, na akci dorazila řada návštěvníků nejen ze Dvora Králové nad Labem, ale i z okolí. Už nyní se tak těšíme na další ročník.“

Miroslava Kameníková