TEXT

Žádost o kompenzační bonus pro OSVČ

9, Duben 2020

Ministerstvo financí a Finanční správa představují program přímé podpory pro OSVČ ekonomicky zasažené šířením koronaviru.

Číst více,...

Zahájena mimořádná výzva k předkládání návrhů COVID-19: 600 000 EUR na projekty v oblasti zdravotnictví, vzdělávání a MSME

3, Duben 2020

S cílem poskytnout cílenou reakci na globální ohnisko způsobené COVID-19 je CEI ráda, že zahajuje mimořádnou výzvu k předkládání návrhů do roku 2020 . Účelem této výzvy je rychlé řešení specifických potřeb komunit v členských státech SEI.

Číst více,...

Potřebujete nebo chcete pomoci?

30, Březen 2020

Portál chcipomoct.cz, který působí v rámci celé České Republiky sdružuje dobrovolníky i požadavky na pomoc zejména v těchto oblastech:

Číst více,...

Aplikace pro seniory

30, Březen 2020

Máte rodiče, o které se přes týden nemá kdo postarat? Žijí vaši prarodiče mimo zaběhnutý systém sociálních služeb? Nemáte v těchto dnech čas být vašim starším příbuzným tak nablízku, jak by bylo třeba? Pak jim, prosím, nainstalujte tuto aplikaci, zaregistrujte je a naučte je ji používat. Zabere to tak 15 minut a službu to udělá velikou.

Číst více,...

COVID II - záruční program pro živnostníky, malé a střední podnikatele

30, Březen 2020

Záruční program COVID II usnadňuje přístup živnostníkům, malým a středním podnikatelům k provoznímu financování. Je určen pro ty, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření. Program je financován ze strukturálních fondů EU v rámci OPPIK.

Číst více,...

Informace pro OSVČ - podání přehledu o příjmech a vydání a odpuštění záloh

30, Březen 2020

Podání přehledu o příjmech a vydání za rok 2019 a odpuštění sociálního pojištění, přerušení nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti a evidence na Úřadu práce ČR

Číst více,...

Jak komunikovat s Úřadem práce v době nouzového stavu

30, Březen 2020

Příjemcům dávek a novým žadatelům o dávky v době nouzového stavu a omezujících opatření se doporučuje komunikovat s Úřadem práce ČR „na dálku“.

Číst více,...

ANTIVIRUS - podpora zaměstnanosti

30, Březen 2020

Ve čtvrtek 19. 3. 2020 vláda schválila návrh program ochrany zaměstnanosti Antivirus. Má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.

Číst více,...

9 článků