Adaptační skupiny pro ukrajinské děti

Již od jara letošního roku navštěvují naše školy také děti z Ukrajiny. Nastala velmi složitá situace, kdy se „přes noc“ ve třídách objevili žáci, kteří nerozuměli učitelům ani vrstevníkům. V náročných podmínkách se ocitli učitelé, ukrajinské děti i naše děti.
MAS Královédvorsko podalo pomocnou ruku a za finanční podpory MŠMT, Královéhradeckého kraje a města Dvůr Králové nad Labem připravila o prázdninách adaptační skupiny pro ukrajinské děti. Jednalo se o týdenní intenzivní kurzy češtiny, o které byl obrovský zájem. Proběhlo celkem 7 kurzů v prostorách ZŠ Strž, kde byla k dispozici rovněž školní jídelna a sportoviště. Výuka pobíhala v učebnách, ale také v přírodě, v muzeu nebo v knihovně. Během kurzu se ukrajinské děti také potkaly se svými vrstevníky z královédvorských spolků.
Společnou motivací a cílem bylo usnadnění nástupu do školy v novém školním roce s tím, aby se všichni ve střídách lépe domluvili, díky tomu se lépe poznali a výuka byla pro všechny přínosnější. Děkujeme všem, kteří se s námi na organizaci a realizaci podíleli.